Quantcast
Channel: Straipsnių Katalogas » kelionės
Viewing all articles
Browse latest Browse all 13

Kelionės su gyvūnais: ką būtina žinoti?

0
0

Išsiruošę į tolimą kelionę, sukame galvas dėl mylimų augintinių, t. y. turime nuspręsti, ar šie keliaus kartu ar liks saugoti mūsų namų. Nors keliauti galime skirtingomis transporto priemonėmis, pvz., autobusais, lėktuvais, keltais ar laivais, visais atvejais privalome pateikti oficialius gyvūnų dokumentus ir pasirūpinti augintinių skiepais.

Planuodami kelionę, privalome pasirūpinti įvairiomis smulkmenomis, t. y. įsitikinti, kad mūsų asmens tapatybės dokumentai yra galiojantys, pasirūpinti sveikatos draudimu, kiek įmanoma tiksliau apskaičiuoti kelionės išlaidas, pasidomėti valiutos kursais. Beje, apskaičiuoti pinigų keitimo išlaidas padės patogi internetinė valiutų skaičiuoklė, dirbanti visą parą ir pateikianti tikslius valiutų kursų, valiutų santykių ir pokyčių duomenis. Valiutų skaičiuoklė teikia tik oficialią, t. y. Lietuvos Banko patvirtiną, informaciją ir padeda išvengti varginančių banko eilių. Jei keliaujate su augintiniais, privalote skirti laiko ne tik savo, bet ir gyvūnų dokumentų tvarkymui.

gyvūnaiKeliauti po Europos Sąjungos valstybes galite tik su tokiu augintiniu, kurį įmanoma identifikuoti – tai reiškia, kad jūsų augintinis privalo turėti mikroschemą, kurią veterinarijos gydytojas implantuoja gyvūnui kaklo srityje po oda. Ši mikroschema yra ryžio grūdo dydžio ir išlieka visam gyvenimui. Prie minėtosios schemos pridėjus skaitytuvą, ekrane matomas unikalus, t. y. konkrečiai jūsų augintiniui priklausantis, numeris, susietas su gyvūno pasu. Tiesa, jei augintinis ant kūno turi aiškiai įskaitomą tatuiruotę, kurią gavo iki 2011 m. liepos 3 d., jis taip pat gali keliauti, t. y. jam nebūtina mikroschema. Deja, ne visos Europos Sąjungos šalys minėtąją tatuiruotę pripažįsta galiojančia augintinio identifikacija, todėl, siekiant išvengti galimų nesklandumų, mikroschemą rekomenduojama implantuoti net ir tatuiruote pažymėtam augintiniui.

Keliautojas, kuriam draugiją palaiko augintinis, privalo turėti ir Gyvūno augintinio pasą, kuriame pateikiama informacija apie gyvūnui atliktą pasiutligės vakcinaciją ir kitas profilaktines priemones bei skiepus. Pvz., jei vykstate į Angliją, Airiją, Suomiją ar Maltą, Gyvūno augintinio pase turi būti įrašas apie vaistus nuo echinokokozės – gyvūnas turi būti paskiepytas mažiausiai prieš 24 val. nuo kelionės pradžios. Beje, skiepas nuo pasiutligės turi būti atliktas mėnesį prieš kelionę. Jei ketinate keliauti į JAV ar Kanadą, jums bus būtinas ir veterinarijos sertifikatas, kurį išduoda VMVT. Grįždami į Lietuvą iš Europos Sąjungos šalių, neturite pateikti jokių papildomų dokumentų, tačiau jei viešėjote valstybėse, kurių pasiutligės epizootinė situacija kelia daug klausimų, išvažiuodami privalote atlikti pasiutligės antikūnų titro kraujo tyrimą ir pateikti oficialius minėtojo tyrimo rezultatus.

Siekdami išvengti nemalonių staigmenų, visų pirma pasidomėkite, kokie konkretūs reikalavimai keliami augintiniams lankytinose valstybėse, ir kokias sąlygas augintiniams kelia pasirinkta kelionių bendrovė. Paprastai kelionės metu gyvūnai turi būti laikomi specialioje transportavimui skirtoje dėžėje arba narve. Beje, daugelis oro transporto įmonių leidžia mažus gyvūnus, t. y. sveriančius ne daugiau aštuonių kilogramų, laikyti lėktuvo salone (didesni, t. y. sunkesni, gyvūnai perkeliami į krovinių skyrių). Pirkdami lėktuvo bilietą, privalote pranešti apie augintinį ir gauti sutikimą jį gabenti. Keliaujantiems keltu ar laivu dažniausiai siūloma speciali kajutė, pritaikyta kelionėms su gyvūnais.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 13

Latest Images

Trending Articles